Яндекс.МетрикаВстановлення Windows 10 з флешки

У даному покроковому керівництві докладно описано, як встановити Windows 10 з USB флешки на комп'ютер або ноутбук. Втім, інструкція підійде і в тих випадках, коли чиста установка ОС здійснюється з диска DVD, якихось принципових відмінностей не буде. Також, в кінці статті мається відео інструкція по установці Windows 10, переглянувши яку деякі кроки можна буде краще зрозуміти.

Попереджу, що якщо мова йде про ліцензійну Windows 10 отриманої в ході безкоштовного оновлення, то перш ніж приступати до чистої установці, ви обов'язково повинні виконати оновлення до Windows 10 на тому ж комп'ютері, на який збираєтеся встановлювати систему, в результаті чого активація буде «прив'язана »до обладнання і надалі після установки система буде активуватися автоматично. Також може бути корисною: Установка Windows 10 Днепропетровск (чиста установка після оновлення).

Створення завантажувального накопичувача

Перший крок - це створення завантажувального USB накопичувача (або DVD диска) з установочними файлами Windows 10. Якщо ви маєте ліцензію ОС, то найкращий шлях зробити завантажувальну флешку - використовувати офіційну утиліту від Microsoft, доступну за адресою https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10. При цьому, розрядність викачуваного засоби створення носія для установки повинна відповідати розрядності поточної операційної системи (32-біт або 64-біт).

Після запуску даного інструменту, виберіть пункт «Створити інсталяційний носій для іншого комп'ютера», потім вкажіть мову і версію Windows 10 (при цьому, якщо у вас є ліцензія на Home, ви не можете встановити Pro, вона не буде активуватися. А ось розрядність можна вибрати будь-яку - навіть якщо була x86, можна встановити x64). Після чого виберіть створення «USB флеш-пам'яті» і дочекайтеся, коли файли установки Windows 10 будуть завантажені і записані на флешку. За допомогою цієї ж утиліти можна скачати оригінальний ISO образ системи для запису на диск.

Windows 10 в Днепропетровске

У тих випадках, коли у вас є власний образ ISO Windows 10, ви можете створити завантажувальний накопичувач самими різними способами: для UEFI - простим копіюванням вмісту ISO-файла на флешку, отформатированную в FAT32, за допомогою безкоштовних програм, UltraISO або командного рядка.

 

Підготовка до встановлення

Перш ніж почати встановлювати систему, подбайте про свої особисті важливих даних (у тому числі, з робочого столу). В ідеалі, вони повинні бути збережені на зовнішній накопичувач, окремий жорсткий диск на комп'ютері або на «диск D» - окремий розділ на жорсткому диску.

І нарешті, останній крок, перш ніж приступити - поставити завантаження з флешки або диска. Для цього, перезавантажте комп'ютер (краще саме перезавантаження, а не виключення-включення, оскільки функції швидкого завантаження Windows в другому випадку можуть перешкодити виконати потрібні дії) і:

 • Або зайдіть в БІОС (UEFI) і встановіть інсталяційний накопичувач першим у списку пристроїв завантаження. Вхід в БІОС зазвичай здійснюється натисканням Del (на стаціонарних комп'ютерах) або F2 (на ноутбуках) до початку завантаження операційної системи. Докладніше - Як поставити завантаження з флешки в БІОС.
 • Або використовуйте Boot Menu (це переважніше і зручніше) - спеціальне меню, з якого можна вибрати, з якого накопичувача слід завантажитися в цей раз, також викликається спеціальною клавішею після включення комп'ютера. Докладніше - Як зайти в Boot Menu.
 •  

  Після завантаження з дистрибутива Windows 10, ви побачите напис «Press any key to boot from CD ort DVD» на чорному екрані. Натисніть будь-яку клавішу і почекайте, поки не запуститься програма установки.

На першому екрані програми установки вам буде запропоновано вибрати мову, формат часу і метод введення з клавіатури - можна залишити значення за замовчуванням, російська мова.

Наступне вікно - кнопка «Встановити», яку і слід натиснути, а також пункт «Відновлення системи» внизу, який в рамках цієї статті розглядатися не буде, але дуже корисний в деяких ситуаціях.

Після цього ви потрапите у вікно введення ключа продукту для активації Windows 10. Тут можливі наступні варіанти дій (важливо: ліцензійні ключі Windows 7 і 8.1 не підходять для установки Windows 10):

 • Якщо ви купили Windows 10, то введіть свій ключ продукту, який написаний на коробці або в листі підтвердження.
 • Якщо ви отримали Windows 10 в якості безкоштовного оновлення на даному комп'ютері і раніше вже провели процес оновлення, натисніть «Пропустити».
 • Якщо ваша система відповідає вимогам для отримання безкоштовного оновлення, але ви його не виконували, а вирішили відразу виконати чисту установку, не робіть цього, перервіть установку. Для успішної активації після чистої установки потрібно спочатку обов'язково оновити систему на даному комп'ютері офіційними способами від Майкрософт.
 • У тій ситуації, якщо у вас немає ніякого ключа та інші вищевказані пункти до вас незастосовні, можна припустити введення ключа продукту. В результаті система встановиться, але буде не активована.

Наступний крок - прочитання ліцензійної угоди та прийняття умов ліцензії. Після того, як це було зроблено, натисніть кнопку «Далі».

Одні з найголовніших пунктів - вибір типу установки Windows 10. Є два варіанти:

 • Оновлення - в даному випадку зберігаються всі параметри, програми, файли попередньої встановленої системи, а сама стара система зберігається в папку Windows.old. Тобто даний процес аналогічний простому оновленню, тут розглядатися не буде.
 • Вибіркова установка - даний пункт дозволяє виконати чисту установку, що не зберігаючи (або зберігаючи частково) файли користувача, а під час установки можна розбити диски на розділи, відформатувати їх, тим самим очистивши комп'ютер від файлів попередньої Windows. Саме цей варіант і буде описаний.

Після вибору вибіркової установки, ви потрапите у вікно вибору розділу диска для установки. При цьому, якщо тільки це не новий жорсткий диск, ви побачите куди більшу кількість розділів, ніж до цього бачили в провіднику. Постараюся пояснити варіанти дій (також у відео в кінці інструкції я докладно показую і розповідаю, що і як можна зробити в даному вікні).

 1. Якщо у вас виробником була предустановлена ​​Windows, то крім системних розділів на Диску 0 (їх кількість і розміри можуть відрізнятися 100, 300, 450 Мб), ви побачите ще один (зазвичай) розділ розміром 10-20 гігабайт. Я не рекомендую якимось чином зачіпати його, так як він містить образ відновлення системи, що дозволяє швидко повернути комп'ютер або ноутбук в заводський стан при виникненні такої необхідності. Також не слід змінювати зарезервовані системою розділи (крім тих випадків, коли ви вирішили повністю очистити жорсткий диск).
 2. Як правило, при чиста інсталяція, вона ставиться на розділ, відповідний диску C, з його форматуванням. Щоб зробити це, виберіть даний розділ (визначити його можна за розміром), натисніть «Форматувати». А після цього, вибравши його ж, натисніть «Далі» для продовження установки Windows Дані на інших розділах і дисках порушені не будуть.
 3. Якщо пропустити форматування і вибрати для установки розділ, на якому вже встановлена ​​ОС, то попередня установка Windows буде поміщена в папку Windows.old, а ваші файли на диску C порушені не будуть (але буде досить багато сміття на жорсткому диску).
 4. Якщо на вашому системному диску (Диск 0) немає нічого важливого, ви можете повністю видалити всі розділи по одному, заново створити структуру розділів (за допомогою пунктів «Видалити» і «Створити») і встановити систему на перший розділ, після створених автоматично системних розділів .
 5. Якщо попередня система встановлена ​​на розділі або диску C, а для установки Windows 10 ви виберіть інший розділ або диск, то в результаті у вас на комп'ютері буде встановлено одночасно дві операційних системи з вибором потрібної при завантаженні комп'ютера.

Після вибору вашого варіанту, натисніть кнопку «Далі». Почнеться копіювання файлів Windows на комп'ютер, по завершенні якого комп'ютер буде перезавантажений. Після перезавантаження, якщо ви побачите запит «натиснути будь-яку клавішу», робити цього не потрібно - цього разу система повинна завантажитися з жорсткого диска, а не з флешки або диска (якщо ви міняли цей параметр в БІОС, можна поставити назад або навіть відключити накопичувач з дистрибутивом).

Після перезавантаження деякий час дій від вас не потрібно - відбуватиметься «Підготовка», «Налаштування компонентів». При цьому комп'ютер може перезавантажуватися, а іноді «зависати» з чорним екраном. У цьому випадку просто очікуйте, це нормальний процес.

По завершенні цих досить тривалих процесів, ви побачите або пропозицію підключитися до бездротової мережі (якщо у вас Wi-Fi, підключіться за бажанням, у разі використання облікового запису Microsoft - бажано), або відразу вікно з пропозицією введення ключа продукту. З ключем цього разу чинимо так само, як і в перший, залежно від ситуації - або вводимо, якщо він є, або натискаємо «Зробити пізніше» внизу.

Наступний етап - налаштування параметрів. Можна просто натиснути «Використовувати стандартні параметри», або пункт «Налаштування параметрів», що дозволяє вручну відключити деякі функції Windows 10, які вам не потрібні. Кожну настройку окремо тут я розглядати не буду, але обов'язково напишу про них в окремій статті, що стосується особистих даних в новій ОС. Вам рекомендую вибрати «Налаштування параметрів», уважно прочитати описи і, якщо щось викликає сумніву, відключити це (нічого поганого точно не відбудеться).

Далі вам буде запропоновано або увійти (створити) під вашим обліковим записом Microsoft, або створити локальну обліковий запис на даному комп'ютері. Якщо Інтернет-підключення відсутній, то тільки локальна обліковий запис. При цьому, на активацію після оновлення вибір облікового запису Майкрософт або локальної не впливає.

Вслед за этим начнется последний этап — настройка и установка стандартных приложений, подготовка Windows 10 к запуску, на экране это будет выглядеть как надпись: «Это не займет много времени». По факту, это может занять 30-40 минут, особенно на «слабых» компьютерах, не стоит принудительно выключать или перезагружать его в этот время.

І, нарешті, ви побачите робочий стіл Windows 10 - система встановлена успішно, можна приступати до її вивчення.

 

Після встановлення

Перше, чим слід турбуватися після чистої установки системи на комп'ютер - це установка драйверів. При цьому, Windows 10 сама завантажить багато драйвера пристроїв при наявності підключення до Інтернету. Однак, я настійно рекомендую вручну знайти, скачати і встановити потрібні вам драйвера:

Для ноутбуків - з офіційного сайту виробника ноутбука, в розділі підтримка, для вашої конкретної моделі ноутбука. Див. Як встановити драйвера на ноутбук
Для ПК - з сайту виробника материнської плати для вашої моделі.
Для відеокарти - з відповідних сайтів NVIDIA або AMD (або навіть Intel), залежно від того, яка відеокарта використовується. Див. Як оновити драйвера відеокарти.
Друге рекомендований мною дію - після успішної установки всіх драйверів і активації системи, але ще до установки програм, створити повний образ відновлення системи (вбудованими засобами ОС або за допомогою сторонніх програм), щоб у майбутньому значно прискорити переустановку Windows при необхідності.

Возможно Вам будут интересны следующие материалы

 

spec.dp.ua - 10.0 из 10 на основе 4 оценок. Всего 4 клиентских отзывов.
Анна: сделали все очень быстро и качественно
Гость: Быстро и по разумной цене, приехал мастер и сделал. Главное качественно!
Виктор: Благодарю вас за помощь! Всем - рекомендую эту компанию! По сравнению со многими, у этой компании увидел такие отличительные черты: профессионализм и высокий уровень качества при более, чем адекватных ценах!
Светлана: Добрый день! Спасибо за качественную работу! Дали жизнь уже двум ноутбуком) на днях притащу процессор) ребята не подведут) сделают все быстро и ответственно)))