Яндекс.Метрика


Як прискорити Windows 10

Про яку б версії ОС від Microsoft не йшлося мова, один з найчастіших питань - як зробити її швидше. У цій інструкції поговоримо про те, як прискорити роботу Windows 10, що може впливати на її швидкодію і які дії можуть поліпшити його в тих чи інших ситуаціях.

Мова не буде йти про підвищення продуктивності комп'ютера шляхом зміни будь-яких апаратних характеристик (про це є в статті Як прискорити комп'ютер), а лише про те, що найбільш часто викликає гальма Windows 10 і яким чином це можна виправити, прискоривши тим самим роботу ОС .

 

Програми в автозавантаженні - найчастіша причина повільної роботи

Одна з найбільш часто зустрічаються причин повільної роботи Windows 10, як, втім, і попередніх версій ОС у користувачів - ті програми, які запускаються автоматично при вході в систему: вони не тільки збільшують час завантаження комп'ютера, але і можуть негативно впливати на продуктивність вже під час роботи.
Багато користувачів можуть навіть не підозрювати, що у них щось є в автозавантаженні, або бути впевненими, що все там знаходиться необхідно для роботи, однак у більшості випадків це не так.

Нижче - приклади деяких програм, які можуть запускатися автоматично, споживати ресурси комп'ютера, але не приносити особливої користі при постійній роботі.

  • Програми принтерів і сканерів - майже у всіх, у кого є принтер, сканер або МФУ, автоматично завантажуються і різні (штуки по 2-4) програми від їх виробника. При цьому, в більшості своїй, ними (програмами) ніхто не користується, а друкувати й сканувати ці пристрої будуть і без запуску цих програм - у ваших звичних офісних і графічних додатках.
  • Програми для скачування чого-небудь, торрент-клієнти - якщо ви не зайняті постійно завантаженням будь-яких файлів з Інтернету, то немає необхідності тримати uTorrent, MediaGet або ще щось подібне в автозавантаженні. Коли знадобиться (при скачуванні файлу, який повинен відкриватися через відповідну програму), вони запустяться самі. У той же самий час, постійно запущений і роздає щось торрент-клієнт, особливо на ноутбуці зі звичайним HDD, може призводити до дійсно помітним гальмах системи.
  • Хмарні сховища, якими ви не користуєтеся. Наприклад, в Windows 10 за замовчуванням запускається OneDrive. Якщо ви його не використовуєте, в автозавантаженні він не потрібен.
  • Невідомі програми - може виявитися, що в списку автозавантаженні у вас знаходиться значна кількість програм, про які ви нічого не знаєте і ніколи ними не користувалися. Це можуть бути програми виробника ноутбука або комп'ютера, а може бути і будь-якої приховано встановлюваний софт. Пошукайте в Інтернеті, що це за програми з їх імені - з великою ймовірністю їх знаходження в автозавантаженні не є необхідним.

Детально про те, як подивитися і видалити програми в автозавантаженні я нещодавно написав в інструкції Автозавантаження в Windows 10. Якщо ви хочете зробити, щоб система працювала швидше, тримайте там тільки те, що дійсно необхідно.

До речі, крім програм в автозавантаженні, вивчіть список встановлених програм в розділі «Програми та засоби" панелі керування. Видаліть те, що вам не потрібно і тримайте на комп'ютері лише те ПЗ, яке ви використовуєте.

Функції стеження Windows 10

Багато знають про те, що Windows 10 шпигує за своїми користувачами. І якщо будь-яких побоювань з цього приводу особисто у мене немає, то в частині впливу на швидкість роботи системи, подібні функції можуть чинити негативний вплив.

З цієї причини, їх відключення може бути цілком доцільним. Детально про ці функції і їх відключенні в керівництві Як відключити функції стеження Windows 10.

 

Додатки в меню Пуск


Відразу після установки або оновлення до Windows 10, в меню пуск ви виявите набір живих плиток додатків. Вони також використовують ресурси системи для оновлення та відображення інформації. Чи користуєтеся ви ними?

Якщо ні - розумним кроком буде як мінімум прибрати їх з меню пуск (правий клік - відкріпити від початкового екрана) або навіть видалити

Драйвера

Ще одна причина повільної роботи Windows 10, причому у більшої кількості користувачів, ніж можна припустити - відсутність оригінальних драйверів устаткування. Особливо часто це стосується драйверів відеокарти, але може також застосовно до драйверам SATA, чіпсета в цілому та інших пристроїв.

Незважаючи на те, що нова ОС, здається «навчилася» автоматично встановлювати велику кількість оригінальних драйверів устаткування, не зайвим буде зайти в диспетчер пристроїв (через правий клік по кнопці «Пуск»), і заглянути в властивості ключових пристроїв (відеокарти в першу чергу) на вкладку «Драйвер». Якщо в якості постачальника вказано Microsoft, скачайте і встановіть драйвери з офіційного сайту виробника вашого ноутбука або комп'ютера, а якщо мова йде про відеокарту - то з сайтів NVidia, AMD або Intel, залежно від моделі.

переустановка Windows

Графічні ефекти і звуки


Не можу сказати, що цей пункт (відключення графічних ефектів і звуків) зможе серйозно збільшити швидкість роботи Windows 10 на сучасних комп'ютерах, але на старому ПК або ноутбуці може дати деяких приріст продуктивності.

Для відключення графічних ефектів, клікніть правою кнопкою миші по кнопці «Пуск» і виберіть пункт «Система», а потім, ліворуч - «Додаткові параметри системи». На вкладці «Додатково» у розділі «Швидкодія» натисніть «Параметри».

Тут ви можете, відзначити пункт «Забезпечити найкращу швидкодію» відключити відразу всі анімації і ефекти Windows 10. Можна також залишити окремі з них, без яких робота стає не зовсім зручною - наприклад, ефекти розгортання і згортання вікон.

Додатково, натисніть клавіші Windows (клавіша з емблемою) + I, зайдіть в розділ Спеціальні можливості - Інші параметри і відключіть пункт «Відтворювати анімацію в Windows».

Так само, в «Параметри» Windows 10, розділі «Персоналізація» - «Кольори» відключіть прозорість для меню пуск, панелі завдань і центру повідомлень, це також може позитивно позначитися на загальній продуктивності повільної системи.

Для відключення звуків подій, клікніть правою кнопкою миші по пуску і виберіть «Панель управління», а потім - «Звук». На вкладці «Звуки» ви можете включити звукову схему «Без звуку» і Windows 10 більше не доведеться звертатися до жорсткого диска в пошуку файлу і запускати відтворення звуку при тих чи інших подіях.

Небажані і шкідливі програми

 Якщо ваша система незрозумілим чином гальмує, а ніякі способи не допомагають, тобто ймовірність наявності шкідливих і небажаних програм на комп'ютері, при цьому дуже багато з цих програм «не видно» антивірусам, якою б хороший він не був.
Рекомендую, зараз, та й надалі зрідка перевіряти комп'ютер утилітами зразок AdwCleaner або Malwarebytes Anti-Malware на додаток до вашого антивірусу.
Якщо спостерігається повільна робота браузерів, крім іншого, слід заглянути в список розширень і відключити всі ті, що вам не потрібні або, що гірше, не відомі. Часто проблема буває саме в них.

Не рекомендую для прискорення Windows 10

А тепер список деяких речей, які я не рекомендував би робити, щоб гіпотетично прискорити роботу системи, але які часто рекомендуються тут і там в Інтернеті.

  1. Відключати файл підкачки Windows 10 - часто рекомендується, якщо у вас значний обсяг оперативної пам'яті, для продовження терміну життя SSD і подібних речей. Я б цього робити не став: насамперед, з великою ймовірністю приросту продуктивності не буде, а деякі програми і зовсім можуть не запускатися без файлу підкачки, навіть якщо у вас 32 Гб RAM. При цьому, якщо ви користувач, ви можете навіть не розібратися, а чому, власне, вони не запускаються.
  2. Постійно «чистити комп'ютер від сміття». Деякі на щоденній основі або автоматичними засобами вичищають з комп'ютера кеш браузерів, чистять реєстр, очищають тимчасові файли за допомогою CCleaner і схожих програм. Незважаючи на те, що використання таких утиліт може бути корисним і зручним (див. Використання CCleaner з розумом), ваші дії не завжди можуть призводити до бажаного результату, потрібно розуміти, що саме робиться. Наприклад, очищення кешу браузера потрібна лише при проблемах, які в теорії можна вирішити за допомогою неї. Сам по собі кеш в браузерах призначений саме для прискорення завантаження сторінок і дійсно її прискорює.
  3. Відключати непотрібні служби Windows Те ж, що і з файлом підкачки, особливо якщо ви в цьому не дуже розбираєтеся - коли виникне проблема з роботою Інтернету, програми або чогось ще, ви можете не зрозуміти й не згадати, що викликано це якраз відключеною «непотрібної» службою.
  4. Тримати в автозавантаженні програми (та й взагалі, використовувати їх) «Для прискорення комп'ютера». Вони можуть не тільки не прискорювати, але і сповільнювати його роботу.
  5. Відключати індексацію файлів в Windows За винятком, можливо, тих випадків, коли на вашому комп'ютері встановлений SSD.

 

 
spec.dp.ua - 10.0 из 10 на основе 4 оценок. Всего 4 клиентских отзывов.
Анна: сделали все очень быстро и качественно
Гость: Быстро и по разумной цене, приехал мастер и сделал. Главное качественно!
Виктор: Благодарю вас за помощь! Всем - рекомендую эту компанию! По сравнению со многими, у этой компании увидел такие отличительные черты: профессионализм и высокий уровень качества при более, чем адекватных ценах!
Светлана: Добрый день! Спасибо за качественную работу! Дали жизнь уже двум ноутбуком) на днях притащу процессор) ребята не подведут) сделают все быстро и ответственно)))